Czas na przygodę

Podziel się na
Facebook Twitter Plusone Email

Dzieciństwo nie musi być nudne – tuż za progiem zaczyna się wspaniały czas przygody i niekończącej się zabawy. Kto z nas, rodziców, nie pamięta własnego podwórka, kiedyś tak wielkiego, a dziś tak małego, że aż trudno uwierzyć, że wystarczyło, by godzinami bawić się w chowanego, chodzić po drzewach, strugać patyki i korowe łódki, zbierać kamienie i slimaki, budować szałasy i kryjówki.

Nasze dzieci nie różnią się aż tak bardzo od nas – odpowiednio zachęcone i zainspirowane naszym przykładem Rodziców zostawią cztery ściany i wyruszą na odkrycie wspaniałego świata przyrody, sportu, podróży i dziecięcych pasji. Zamienią się w podrózników, odkrywców, Indian, piratów a nawet… entomologów czy geologów .

Zapraszamy do podzielenia się pomysłami na zabawy dzieci, a może też własnymi wspomnieniami:-)

 

4 thoughts on “Czas na przygodę

  1. Ciekawe pomysly, by wyprawy z dziecmi byly jeszcze ciekawsze :-) Coz za frajda dla dziecka gdy samemu wyhoduje motyla lub bedąc na spacerze najpierw go zlapie specjalną siatką, by z bliska mu sie poprzygladac przez ciekawe urządzenie. Moze rowniez poglebic wiedze o motylach czytajac przewodnik dla dzieci. I tak praktycznie w kazdej dziedzinie, wyprawy przyrodnicze, odkrycia, majsterkowanie, ogrod, kuchnia, etc. Czy przypadkiem nikt nigdzie nie powiedzial, że czas efektywnie spedzony z dzieckiem liczy się podwójnie :-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>